Ingres biskupa Wiesława Śmigla do katedry toruńskiej odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia br. o godz. 12.00. W uroczystościach weźmie udział nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Penacchio.

BISKUP WIESŁAW ŚMIGIEL

BISKUPEM TORUŃSKIM

Dnia 11 listopada 2017 r. abp Salvatore Pennacchio – nuncjusz apostolski w Polsce poinformował, że Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem toruńskim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej Wiesława Śmigla.

Biskup pelpliński Ryszard Kasyna wraz z duchowieństwem i wiernymi świeckimi naszej diecezji, dziękując Papieżowi Franciszkowi za decyzję, wyraża wdzięczność bp. Wiesławowi za dotychczasową ofiarną posługę w Kościele pelplińskim, życząc darów Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej w prowadzeniu wspólnoty diecezji toruńskiej ku świętości.

Dzisiaj o godz. 16.00 w kaplicy domu biskupa diecezjalnego w Pelplinie, biskup Ryszard Kasyna wraz przedstawicielami instytucji diecezjalnych będzie modlił się wspólnie z biskupem Wiesławem Śmiglem o potrzebne łaski dla nowego biskupa toruńskiego w wypełnieniu zadania, powierzonego mu przez Ojca Świętego.

Publikujemy komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie:

Ojciec Święty Franciszek:
1. Przyjął rezygnację księdza biskupa Andrzeja Suskiego z posługi biskupa toruńskiego.
2. Mianował biskupem toruńskim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej Wiesława Śmigla.

Diecezjalny Wydział Muzyki Kościelnej

Rok 2017 jest czasem szczególnie poświęconym Maryi. Przeżywamy wiele ważnych wydarzeń związanych z naszą Matką. 100 lat temu w miejscowości Fatima Maryja ukazała się trójce pastuszków - z tej okazji od 23 września w naszej diecezji będziemy mogli wziąć udział w peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej.

W każdym dekanacie figura znajdzie się w jednej parafii, w której czas adoracji wizerunku MB odbywać się będzie według określonego schematu:

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk