Dnia 21 lutego 2017 roku zmarł w Chojnicach, w 67 roku życia i 43 roku kapłaństwa, śp. ksiądz radca Stanisław Fortuński, były proboszcz parafii  pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Objeździe.

Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa Wiesława Śmigla, sprawowana będzie w piątek, dnia 24 lutego br.  o godz. 11.00 w kościele pw. MB Różańcowej w Siemczynie, diecezja  koszalińsko  -  kołobrzeska.

W duchu kapłańskiej solidarności jesteśmy zaproszeni do udziału w liturgii pogrzebowej oraz modlitwy za śp. ks. Stanisława Fortuńskiego, polecając go Bożemu Miłosierdziu.

Requiescat in pace

Ks. Adam Kałduński

Kanclerz

Rekolekcje dla kapłanów odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie w dniach od 13 lutego (godz. 20.30) do 16 lutego 2017 roku (zakończenie po śniadaniu).

Zgłoszenia należy kierować na adres: Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej, Plac Mariacki 7, 83-130 Pelplin lub telefonicznie; 58 536 17 62 (sekretariat) oraz  58 536 16 64 (furta).

Kolejne rekolekcje kapłańskie w Pelplinie odbędą się w dniach 3 - 6 lipca 2017 r.

III   MISTRZOSTWA   MINISTRANTÓW   DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ  I  ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ  W  SZACHACH

Materiał wideo prezentujący życzenia Księży Biskupów  na Boże Narodzenie Anno Domini 2016.

Umiłowani Diecezjanie, Siostry i Bracia!

W świątecznej atmosferze Narodzin Chrystusa,  które są źródłem radości  i nadziei,  pragnę w duchu  miłości  złożyć Wam  wszystkim z serca płynące życzenia. Niech Emmanuel - Bóg z nami, który obdarza miłością, znajdzie w naszych sercach, domach, rodzinach i wspólnotach przestrzeń dla siebie; niech będzie blisko naszego życia; umocni wiarę, wzbudzi nadzieję, przywróci pokój, abyśmy byli wzajemnie         dla siebie, dobrzy jak chleb. Niech Chrystus Pan da łaskę rozpoznawania go w ludziach, przez których na co dzień do nas przychodzi, o czym przypomina nam św. Brat Albert    w stulecie swoich narodzin do nieba.

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2016 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk