Drodzy Bracia Kapłani!

W sobotę, 20 maja 2017 roku, w Pelplinie odbędzie się Dzień Wspólnoty Służb Liturgicznych. W tym dniu do bazyliki katedralnej przybywają młodzi ludzie,  aby podziękować za miniony rok formacji i zaszczepić w sobie Bożego Ducha, by dalej rzetelnie i gorliwie pełnić swoją posługę. Jednakże z wielkim smutkiem zauważam, że z roku na rok, coraz mniej parafii odpowiada na zaproszenie Diecezjalnego Duszpasterza Ministrantów i Lektorów.

Tym smutniejszy to obraz, gdyż służba liturgiczna jest „kuźnią” powołań kapłańskich. Ministrant w sposób naturalny „oddycha Kościołem”, ołtarzem, zakrystią. Bardzo często księża dla ministrantów stają się wzorami do naśladowania. W wielu przypadkach, to właśnie katecheta, ksiądz opiekun pomaga odczytać   powołanie.

Ufam i wierzę, że w tym roku znacznie więcej ministrantów, lektorów, ceremoniarzy oraz osób należących do scholi liturgicznych przyjedzie do Pelplina na to wyjątkowe święto. Proszę wszystkich duszpasterzy o jak najdalej idącą pomoc w zorganizowaniu ww. zjazdu. Dla wszystkich uczestników spotkania przewidziany       jest poczęstunek. Schole parafialne będą mogły wystąpić na estradzie ze swoim repertuarem i dla najlepszych z nich przewidziane są atrakcyjne nagrody. Szczegółowy program Dnia Wspólnoty Służb Liturgicznych został przekazany księżom w Kurendzie    nr 14/2017 z dnia 5 kwietnia 2017 roku (s. , poz. 51).

Niech Dzień Wspólnoty Służb Liturgicznych stanie się pięknym spotkaniem młodych ludzi mających upodobanie w liturgii, szczególnie liturgii Eucharystii oraz umiłowania Boga.

+ Ryszard Kasyna

Biskup Pelpliński

Apel biskupa pelplińskiego adresowany jest do wszystkich kapłanów

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk