Biskup Pelpliński kolejny raz przeprowadził rozmowę z księdzem  proboszczem parafii Gowidlino w celu wyjaśnienia bieżącej sytuacji w tamtejszej parafii.

Kapłan został pouczony, żeby kierując się w posłudze duszpasterskiej normami Prawa Kanonicznego, Statutami Diecezji Pelplińskiej  oraz prawem zwyczajowym, z większą empatią postępował wobec parafian, nie zapominając też o Bożym Miłosierdziu.

Ksiądz Biskup wyraził nadzieję, że rozpoczynający się Adwent będzie okazją do budowania prawdziwej wspólnoty Kościoła w parafii Gowidlino.

Pelplin, 30 listopada 2018 r.                                   ks. Ireneusz Smagliński

Rzecznik Biskupa Pelplińskiego

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk