EDK Dziemiany ponownie zaprasza na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Kategoria
Wydarzenia
Termin
piątek, 31 marzec 2017 20:00
Miejsce
Dziemiany

Piesza, nocna wędrówka w ciszy i samotności. Co najmniej 40 km. EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to wyzwanie dla tych, którzy nie boją się przekraczania siebie. W tym roku w tej wyjątkowej Drodze może wziąć udział nawet 100 tys. osób w kilku państwach!

Razem z założycielem Stowarzyszenia WIOSNA – księdzem Jackiem Stryczkiem zapraszamy na IX edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. 

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie – pokonanie 40 kilometrowej wędrówki nocą. Niektórzy mogą wybrać krótszą trasę. Zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Dostajemy do ręki mapę i rozważania - 14 stacji męki Jezusa. Doświadczamy bólu, zmęczenia, ale dzięki temu poznajemy i przekraczamy siebie. W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział prawie 26 tysięcy osób. Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej. Tegorocznym tematem przewodnim EDK jest droga przełomu. Podczas EDK przychodzi moment, gdy człowiek zostawia swoje problemy na rzecz modlitwy i rozważań. Przełom rozpoczyna się od momentu przekroczenia samego siebie, swoich słabości i pozostawienia tego, co znane na rzecz tego, co nieznane. Wówczas, gdy zabraknie własnych sił zaczyna się prawdziwa modlitwa i spotkanie z Bogiem. Gdy dotrze się do końca odczuwa się nieopisaną radość i wolność. Człowiek staje się już kimś innym!

W EDK Dziemiany w ub. roku uczestniczyło 730 osób, które przybyły z ponad 100 miejscowości. Najstarszy uczestnik miał 72 lata, a najmłodszy 12 lat. Podobnie jak w ub. roku dla uczestników zostały przygotowane dwie oznakowane trasy, poprowadzone przez pola i obszary leśne w pobliżu pięknych jezior kaszubskich:

- św. Franciszka z Asyżu licząca 41 km na trasie: Dziemiany – Turzonka – Dywan – Sominy – Lendy – Wysoka Zaborska – Orlik – Lamk – Kalwaria Wielewska

- św. Antoniego (28 km) na trasie: Dziemiany – Wysoka Zaborska – Orlik – Lamk – Kalwaria Wielewska

Każdy uczestnik idzie w milczeniu z osobiście przygotowanym krzyżem. Nieodzowna jest latarka. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod opieką dorosłych. Każdy uczestniczy w EDK na własną odpowiedzialność. Rejon nie "organizuje" EDK,  lecz propaguje jej ideę. Wszyscy uczestnicy otrzymają tzw. pakiet EDK, na który składa się: rozważania Drogi Krzyżowej, mapę z opisem trasy i opaski odblaskowe. Koszt pakietu to 15 zł. Pakiety będzie można odebrać w Ośrodku Kultury w Dziemianach przed i po mszy św.

Naszą nocną wyprawę rozpoczniemy 31 marca o godz. 20.00. Mszą Świętą w kościele św. Antoniego w Dziemianach, sprawowaną przez Biskupa Diecezjalnego Ks. Ryszarda Kasynę, który objął Honorowy Patronat nad dziemiańską EDK.

Zapisy na EDK ruszają w Środę Popielcową na stronie internetowej: www.edk.org.pl Wszystkie informacje na temat EDK Dziemiany są na https://www.facebook.com/DZIEMIANY.EDK/

Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia, może masz do podjęcia ważne decyzje, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu, to 31 marca zostaw facebooka, zejdź z kanapy, załóż wyczynowe buty, wyjdź ze strefy komfortu i wyrusz z nami na trasę EDK.   Zapraszamy!

Ekipa EDK Dziemiany  

Terminy

  • piątek, 31 marzec 2017 20:00

Wspierane przez iCagenda

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk