Ruch wyrasta z doświadczenia mistycznego św. Faustyny Kowalskiej (1905-1938). Jeszcze za życia Faustyny ks. Michał Sopoćko wydrukował obrazki Jezusa Miłosiernego z Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitewniki. W ten sposób idea Ruchu zaczęła przenikać Kościół.

W ciągu kilkudziesięciu lat Ruch objął miliony ludzi na całym świecie.

Charyzmat

Tożsamość duchową Apostolskiego Ruchu Bożego Miłosierdzia określa świadectwo życia i spotkań św. Faustyny z Jezusem. Celem Ruchu jest przygotowanie świata na powtórne przyjście Jezusa przez głoszenie słowem i życiem orędzia Miłosierdzia. Członkowie Ruchu praktykują i rozpowszechniają szczególne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, poparte postawą pełną zaufania wobec Boga i świadectwem życia. Odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed obrazem Jezusa Miłosiernego w kościołach parafialnych, a szczególnym czasem „wybranym” czcicieli Miłosierdzia jest godzina śmierci Jezusa - piętnasta.

Kontakt: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

Ulica: Siostry Faustyny 3

Kod pocztowy: 30-420

Miasto: Kraków