Idea duchowej adopcji zrodziła się w latach osiemdziesiątych XX w. w tzw. Błękitnej Armii Matki Bożej Fatimskiej; do Polski dotarła w 1987 r. W diecezji dzieło zaczęło się rozwijać na początku lat dziewięć- dziesiątych.

Charyzmat

Obydwa Ruchy mają podobne założenia, formację i formy działania. Podstawowym dziełem wszystkich ruchów skupionych w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia (do której należą wymienione wyżej Ruchy) jest obrona dziecka poczętego. Ruchy modlitewne podejmują przede wszystkim Adopcję Duchową. Jest ona ślubem, którego treścią jest modlitewne zobowiązanie podjęte przez konkretną osobę w intencji ocalenia zagrożonego życia dziecka w łonie matki oraz sprawiedliwego i prawego życia po urodzeniu.

Wszelkie informacje na temat Duchowej Adopcji uzyskasz pod adresem:

ks. Andrzej Żur, proboszcz parafii Wszystkich Śweiętych w Wysinie

Wysin, tel. (58) 6878801

Maria Puczyńska

Tczew, tel. (58) 5314548

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2016 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk