Inicjatorem powstania Ruchu są Salezjanie. W 1994 r. w Debrznie miały miejsce pierwsze rekolekcje Pustyni Miast przygotowujące do ewangelizacji.

Charyzmat

Pustynia Miast jest Salezjańskim Ruchem Ewangelizacyjnym młodzieży katolickiej, która odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego pragnie włączyć się w dzieło Nowej Ewangelizacji. Celem Ruchu jest formowanie grup, prowadzących zorganizowaną ewangelizację swych środowisk (szkoła, osiedle, miasto, kluby, instytucje). W czasie wakacji członkowie Ruchu głoszą Dobrą Nowinę na rynkach, osiedlach, w Domach Pomocy Społecznej, szpitalach, więzieniach, na koncertach itp. W ciągu roku wspólnota spotyka się przy parafii. Celem spotkań jest pomoc w pracy nad sobą (w Ruchu podkreśla się samoformację) i wzrastanie w wierze przez odkrywanie Boga pełnego miłości przez Jezusa w Duchu Świętym.

Kontakt: ks. Leszek Zioła SDB

Miasto: Trzciniec

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2016 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk