Dzieło było ściśle związane z Nabożeństwem do Matki Bożej Bolesnej. Stowarzyszenie zatwierdził Pius X w 1908 r.

Połączyło w sobie Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci (jego inicjatorami byli o. Charles Auguste Duguey, o. Tillier i o. Girou, 1865 r.) oraz Arcybractwa Dobrej Śmierci (prowadzone przez jezuitów). Twórcą i propagatorem Stowarzyszenia był o. Rondet ze Zgromadzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce pierwsze wspólnoty pojawiły się już w 1908 roku.

Charyzmat

Stowarzyszenie jest zrzeszeniem modlitewnym, które ma na celu nauczyć dobrego umierania i wyprosić łaskę dobrej śmierci dla siebie i wszystkich członków. Jest otwarte na wszystkich bez wyjątku. Modlitwa to podstawowa troska wspólnoty. Szczególne miejsce zajmuje w niej Eucharystia i Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej oraz codzienny rachunek sumienia, regularna spowiedź, praktyka dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. W swych modlitwach członkowie Stowarzyszenia polecają Bogu i Matce Najświętszej Kościół, Ojca św., duszpasterzy, misjonarzy, rodziny, ludzi nieszczęśliwych, uzależnionych i krucjatę w obronie poczętych dzieci.

Kontakt: Ks. Antoni Żebrowski MSF - Apostolstwo Dobrej Śmierci

Ulica: Górka Klasztorna

Kod pocztowy: 89-310

Miasto: Łobżenica