Pierwsze spotkanie, które zapoczątkowało zawiązanie Wspólnoty Przymierza Gwiazda Betlejemska odbyło się w kwietniu 2000 roku w Klukowej Hucie. Inicjatorem tych dni skupienia byli Grażyna i Michał Kapustowie z Sulęczyna. Brało w nich udział kilka małżeństw z dziećmi z różnych miast diecezji.

Poza rekolekcjami letnimi uczestniczymy w wielkopostnych i adwentowych dniach skupienia. Prowadzimy również modlitewne czuwania w wigilię Zesłania Ducha Świętego oraz dajemy świadectwa z życia na rekolekcjach wielkopostnych i misjach parafialnych w różnych parafiach diecezji pelplińskiej. Wszystkie działania wspólnoty podejmujemy całymi rodzinami.

Podstawową-całoroczną formację prowadzimy na otwartych spotkaniach modlitewnych, gdzie uczestniczymy we Mszy Świętej, rozważaniu Słowa Bożego i katechezie dla dorosłych. Oczywiście młodzież i dzieci mają swoje katechezy w grupach wiekowych. Na katechezie podawane są pytania do rozważenia na modlitwie osobistej w ciągu kolejnych dni, a następnie dzielimy się owocami rozmowy z Panem na grupach dzielenia. Spotkania w grupach dzielenia odbywają się w regionach z których pochodzimy: Kartuzy, Żukowo, Tczew, Łęczyce koło Lęborka.

Kontakt: Ksiądz opiekun Wojciech Klawikowski

Strony www: http://gwiazdabetlejemska.com

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2016 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk