Caritas Diecezji Pelplińskiej - pilne potrzeby w związku z sytuacja na Ukrainie.

Opublikowano: 28 lutego 2022

Zbiórka pomocy rzeczowej – wykaz potrzebnych rzeczy

Potrzebne rzeczy, które będą przekazane na Ukrainę, jak również uchodźcom, którzy są w Polsce to: koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, materace, środki medyczne i higieniczne, pompy infuzyjne, odzież (nowa), artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, słodycze wysokokaloryczne), artykuły spożywcze z długim terminem przydatności. Dary rzeczowe należy przekazywać do Parafii lub po uprzednim umówieniu do magazynu Caritas DP w Jabłowie.

Zgłoszenia noclegów dla przybywających emigrantów

Chęć zakwaterowania uchodźców można zgłaszać przez Parafie,  Parafialne Zespoły Caritas lub bezpośrednio wypełniając poniższy formularz.

Formularz przyjęcia uchodźców z Ukrainy – link

Zbiórka środków finansowych

Potrzebne są również środki finansowe, które można wpłacać  bezpośrednio na konto Caritas Diecezji Pelplińskiej.

48 8342 0009 2000 1876 2000 0003 z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.

Szukaj informacji i kontaktuj się z nami na bieżąco.

Wszelkie informacje o pomocy dostępne będą na stronie Caritas Diecezjalnej. W przypadku jakikolwiek pytań czy problemów prosimy o zgłaszanie się do Centrali Caritas nr tel. 58 536 15 31- czynny do godz. 15.00, lub pod numer 793 751 751- czynny całą dobę.