Dekret o odwołaniu dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej

Opublikowano: 23 czerwca 2021

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na 389. Zebraniu Plenarnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach  11–12 czerwca br., z dniem 23 czerwca br., Biskup Ryszard Kasyna odwołuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

Dekret w tej sprawie zostanie odczytany w parafiach diecezji pelplińskiej w najbliższą niedzielę.

DEKRET   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO

Biorąc pod uwagę zniesienie przez władze państwowe części ograniczeń, dotyczących liczby uczestników zgromadzeń religijnych oraz decyzję biskupów polskich zgromadzonych 11 czerwca 2021 r. na Zebraniu Plenarnym KEP,

z dniem 23 czerwca 2021 r.
odwołuję dyspensę, udzieloną  29 maja 2020 r.

od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

Przypominam, że dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzielona 25 marca 2020 r. została odwołana w diecezji pelplińskiej z dniem 6 czerwca 2020 r.

Łączę pasterskie błogosławieństwo.

+ Ryszard Kasyna