Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Diecezja
Pelplińska
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

Diamentowy Jubileusz Kapłaństwa Ks. Biskupa Piotra Krupy

Opublikowano: 15 maja 2021


W domowej kaplicy w Pelplinie biskup senior Piotr Krupa 15 maja celebrował Mszę św. z okazji 60. lecia swoich święceń kapłańskich.

Obecni byli również: biskup diecezjalny Ryszard Kasyna oraz biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj.

14 maja minęła 60 rocznica święceń kapłańskich biskupa pomocniczego seniora diecezji pelplińskiej Piotra Krupy.

Następnego dnia Jubilat wraz z biskupem pelplińskim Ryszardem Kasyną oraz biskupem pomocniczym Arkadiuszem Okrojem w domowej kaplicy celebrował Mszę św. dziękczynną.

Podczas liturgii biskup diecezjalny podkreślił, że „dziękując za prawie 85 lat życia biskupa Piotra, 60 lat kapłaństwa, 37 lat posługiwania biskupiego zarówno w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz pelplińskiej pragniemy podziękować za pokorę i prostotę Jubilata”. Biskup Ryszard Kasyna dziękował, że biskup Piotr Krupa „jest cały dla Jezusa, cały dla Kościoła, cały dla Ojczyzny i cały dla człowieka”. Biskup diecezjalny życzył, aby obecny czas Jubilata „był czasem radości, pokoju, spokojnego przeżywania codzienności i spokojnego jednoczenia się z nami na modlitwie”.

We wstępie  homilii biskup pomocniczy nakreślił intencję wspólnej modlitwy za Jubilata do „Ojca Niebieskiego o siły, zdrowie, o łaski i Boże błogosławieństwo”. Wskazując na owoce posługi biskupa Piotra Krupy, biskup Arkadiusz Okroj podkreślił, że była ona „konsekwentnym realizowaniem pragnienia szerzenia Królestwa Bożego zgodnie z zawołaniem biskupim „Adveniat regnum Tuum” (Przyjdź Królestwo Twoje). „Ty, Księże Biskupie, jesteś dla nas przypowieścią o Królestwie Bożym, która zawsze trafia prosto w serce”, dodał kaznodzieja. Hierarcha zauważył, że posługę Jubilata cechuje „wiara w potęgę dobra” a wyrażała się poprzez „zmienianie postaw powierzonych ludzi, zmienianie ich mentalności nie swoją mocą, ale mocą Jezusa Chrystusa”. .

Biskup Arkadiusz Okroj przypomniał podstawowe etapy z kapłańskiego życia biskupa Jubilata w diecezji gorzowskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej i pelplińskiej. Poza zwyczajną pracą kapłańską, były studia we Francji, formowanie przyszłych kapłanów a w końcu posługa biskupia. „Trudno zliczyć ludzi, którzy zbliżyli się do Jezusa dzięki Twojej posłudze”, mówił bp Arkadiusz Okroj dodając, że diecezja pelplińska dziękuje, iż w 1992 roku otrzymała „dar biskupa skromnego, pokornego, ale również wymagającego, który nie troszczył się o własną popularność, ale naprawdę chciał szerzyć Królestwo Boże”.

Udostępnij ten artykuł:
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.