Diecezjalny Dzień Rodzin w Kasparusie.

Opublikowano: 5 lipca 2021

3 lipca odbył się pierwszy Diecezjalny Dzień Rodzin w Kasparusie. Był to czas wspólnej modlitwy, radości, ale zajadania pysznych smakołyków przygotowanych przez wspólnotę parafii Kasparus.

fot. Radio Głos

Wydarzenie rozpoczęło się w trzech miejscach – Hucie Kalnej, Zelgoszczy oraz Młynkach, by stamtąd kolejno rowerem, pieszo lub kajakiem dotrzeć na wspólne spotkanie w Kasparusie. Każda z grup usłyszała słowo pokrzepienia i uzyskała błogosławieństwo z rąk biskupa Arkadiusza Okroja. Łącznie około stu osób podjęło trud pielgrzymowania i pozwoliło kształtować w drodze swoje serca na wzór serca św. Józefa, którego życie niejednokrotnie było naznaczone podróżą wynikającą z troski o Maryję i Jezusa

Pielgrzymi oraz pozostali uczestnicy wydarzenia ok. godz. 15 dotarli do Kasparusa, gdzie zostali przywitani przez Księdza Proboszcza – Dariusza Ryłko i zaproszeni do suto zastawionych stołów, które uginały się od ciast, kiełbasek z grilla, grochówki, chleba ze smalcem i wielu innych pyszności. Po tym rozpoczęła się część wspólnego świętowania – zgodnie z tradycją od poloneza, po którym nastąpił czas radosnych animacji i tańców. Była okazja wysłuchać świadectwo, w którym Elżbieta i Henryk podzielili się doświadczeniem łask udzielonych za wstawiennictwem Matki Bożej po odprawieniu nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Centralnym punktem wydarzenia była Msza Święta koncelebrowana przez przybyłych kapłanów. Dzięki homilii wygłoszonej przez ks. Sławka Ałaszewskiego – Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin, mogliśmy doświadczyć żywego spotkania ze Świętą Rodziną, będącą wzorem miłości rodzinnej, w której każdy jest sobą – zachowuje swoją tożsamość i realizuje w pełni swoje powołanie, ale także miłości, która czyni z rodziny spójną całość dzięki wzajemnej trosce.

Wydarzenie zakończyło się koncertem zespołu „Na cały Głos” zrealizowanym w ramach autorskiego projektu pt. Chcę żyć.