Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Diecezja
Pelplińska
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

Diecezjalny finał Olimpiady Teologii Katolickiej 2021

Opublikowano: 9 marca 2021


W trybie zdalnym zorganizowany został w Pelplinie finał diecezjalny XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej. Temat konkursu – „Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka” – odnosił się do moralnych i społecznych problemów chrześcijanina.

fot. Michał Mierzejewski

Spośród 12 uczestników wyłoniono dwie zwyciężczynie, które wezmą udział w finale ogólnopolskim w Poznaniu. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Tomaszewska z Collegium Marianum Liceum Katolickiego im. Jana Pawła II w Pelplinie, drugie miejsce zajęła Oliwia Muszyńska także z Collegium Marianum (opiekun ks. dr Wiesław Szuca), trzecie miejsce zajęła Kornelia Kryger z Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich z Chojnic (opiekun mgr Jacek Borzyszkowski).

 Konkurs był trudny, a tryb online przyczynił się do dodatkowych ograniczeń, chociażby czasowych.  Zaangażowanie w olimpiadę w dobie pandemii dobrze świadczy zarówno o uczestnikach, jak i przygotowujących ich katechetach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, albumy i książki. Olimpiadę w diecezji organizował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej.

Na zdjęciu od lewej: Oliwia Muszyńska, Zuzanna Tomaszewska i  dyrektor Collegium Marianum ks. dr Wiesław Szuca.

Udostępnij ten artykuł:
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.