Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Unia Europejska
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

Dzień Dobra - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Opublikowano: 21 kwietnia 2022


Dzień Dobra to radosne świętowanie Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Jest to także święto patronalne Caritas, największej organizacji charytatywnej w Polsce, która skupia wokół swoich inicjatyw pomocowych aż kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy! To ludzie w różnym wieku, od najmłodszych po seniorów, którzy czynią na co dzień OGROM DOBRA. 

W Dniu Dobra będziemy wspierać MIEJSCA, KTÓRE SĄ DOMEM, czyli te placówki Caritas, które zajmują się opieką nad dziećmi, rodzinami. Ze względu na dramatyczną sytuację na Ukrainie i wielką liczbę uchodźców, którą przyjęliśmy pod swój dach, wesprzemy także miejsca, które stały się dla nich domem. Wiele z wydarzeń Dnia Dobra będzie miało charakter integracji z naszymi gośćmi z Ukrainy. Chcemy się z nimi jak najlepiej poznać i zaprzyjaźnić, by mogli się u nas poczuć rzeczywiście jak w domu.

Diecezjalne Caritas prowadzą 23 domy samotnej matki oraz 9 ośrodków interwencyjnych świadczących pomoc kobietom w kryzysie, 98 świetlic terapeutycznych, 22 hospicja, 61 okien życia. Obecnie wiele innych placówek Caritas tj. ośrodki wypoczynkowe, centra rehabilitacji, ośrodki rekolekcyjne, domy pomocy społecznej gości uchodźców. Pracownicy i wolontariusze Caritas robią wszystko, by pomóc tym, którzy z powodu wojny utracili normalne życie i dom. 

Każda Caritas diecezjalna wybiera od jednego do trzech miejsc, które wesprzemy w Dniu Dobra.

Chcemy pomagać mądrze i dłlugofalowo.

Udostępnij ten artykuł:
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.