Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Unia Europejska
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

„Dzień dziś wesoły!” - Orszak Trzech Króli 2022

Opublikowano: 3 stycznia 2022


Dzień Objawienia Pańskiego potocznie nazywany w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym. Wspominane jest wówczas wydarzenie, w którym Mędrcy ze Wschodu Kacper, Melchior i Baltazar wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi.

Orszak Trzech Króli w 2022 roku odbędzie się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu. Staramy się, mimo trudnej sytuacji epidemicznej, przeżyć Uroczystość Epifanii, jako radosny moment Objawienia Pańskiego, w którym Jezus pragnie ukazać się każdemu człowiekowi niezależnie od wieku, koloru skóry czy pozycji społecznej. W betlejemskiej stajence zmieszczą się wszyscy, ubogi lud z pobliskich pastwisk oraz bogaci Mędrcy ze Wschodu, którzy przybywają z daleka, zmieszczą się zarówno prości pracownicy, jak i wykształceni władcy. Każdy z nas może przybyć do Zbawiciela z pokłonem i cieszyć się radością spotkania.

W naszej diecezji Orszaki Trzech Króli podążą ulicami kilkunastu miast, które można odszukać na umieszczonej w poniższym linku mapie:

Udostępnij ten artykuł:
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.