Dzień Ojca ze Świętym Józefem w Hucie Kalnej. Fotorelacja

Opublikowano: 16 lipca 2021

Dzień Ojca ze Świętym Józefem w Hucie Kalnej to uroczystość religijna połączona z festynem parafialnym.

Już po raz drugi w ostatnią niedzielę czerwca ks. proboszcz Marek Łangowski wraz z Parafianami zaprosił do Huty Kalnej mieszkańców Kociewia, Borów Tucholskich i okolic, by przez modlitwę i zabawę uczcić ojców, braci, mężów i wszystkich mężczyzn. Skąd taki pomysł? Przede wszystkim stąd, że Kościołowi w Hucie Kalnej patronuje Święty Józef, wzór ojcostwa, ale również dlatego, żeby mężczyzn zaprosić do większego zaangażowania we wspólnotach parafialnych. Ksiądz Proboszcz w swoich przedsięwzięciach wspomagany jest przez Parafian działających w Stowarzyszeniu Rodzina Kolpinga w Hucie Kalnej.

Tegoroczna edycja Dnia Ojca zorganizowana została przez Rodzinę Kolpinga we współpracy z Gminą Czarna Woda. Pośród wielu atrakcji i konkursów „piłowanie drewna na czas” organizowane przez leśników to już stały punkt programu. Uroczystość pomagali również zorganizować miejscowi strażacy z Lubik, Huty Kalnej i Klanin oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Lubiczanki”. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było wprowadzenie do kościoła w Hucie Kalnej i poświęcenie nowego olejnego obrazu Świętego Józefa, który był niesiony procesyjnie z Klanin do świątyni w Hucie Kalnej przy udziale Harcerskiej Orkiestry Dętej z Tczewa pod dyrekcją pani Magdaleny Kubickiej-Netka.
/rk/

Galeria zdjęć: Dzień Ojca ze Świętym Józefem w Hucie Kalnej.