Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

"Dzień Świętości Życia" w skórowskiej parafii

Opublikowano: 29 marca 2022


W kościele filialnym pw. Podwyższenia Krzyża świętego w Potęgowie dnia 24 marca br. o g. 17.30 z racji Narodowego Dnia Życia przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego gościliśmy w naszej skórowskiej parafii Panią Martę Wielgosz wraz z Panią Asią z „Fundacji Małych Stópek” ze Starogardu Gdańskiego.

Pani Marta opowiedziała młodzieży-kandydatom do Bierzmowania oraz parafialnej grupie młodzieży KSM i wszystkim pozostałym zebranym w kościele parafianom, w jaki sposób fundacja realizuje swoje cele oraz przedstawiła tę szczególną misję ochrony życia i pomocy materialnej i duchowej matkom będącym w trudnych życiowych sytuacjach, które spodziewają się narodzin dziecka. W przededniu Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, dzięki Pani Marcie, była okazja wysłuchania i zrozumienia tematu adopcji dziecka poczętego i nienarodzonego. Nazajutrz 25 marca w kościołach w Skórowie i Potęgowie na Mszach świętych po raz pierwszy w historii parafii kilka osób podjęło przyrzeczenia duchowej adopcji.

Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym Gościom za obecność w parafii, osobiste świadectwo wiary w Chrystusa, przede wszystkim w odniesieniu do obrony życia ludzkiego. Cieszymy się i mamy nadzieję, że dzięki tej prelekcji, szczególnie wśród młodzieży, będzie przynosiło w czasie Bogu wiadomym piękne
owoce.                                                                          

xzsk

“Dzień Świętości Życia” w skórowskiej parafii
fot. ks. Zbigniew Kulas

Udostępnij: