Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Unia Europejska
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

Jubileusz 25 lecia Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Opublikowano: 8 listopada 2021


6 listopada świętowano w Pelplinie 25-lecie Instytutu Akcji Katolickiej w Diecezji Pelplińskiej.

Spotkanie odbyło się  z okazji 25 rocznicy rozpoczęcia działalności Akcji Katolickiej w diecezji pelplińskiej oraz 25. Dni Społecznych AK.

Podczas Mszy św. w kaplicy Collegium Marianum w Pelplinie główny celebrans przypomniał, że „u człowieka, który stara się dobrze zrealizować swoje życie w miejscu, w którym Bóg go postawił, nie może zabraknąć duchowości”.

 Bp Kasyna przypomniał, że współcześnie silnie nagłaśniane jest zło tego świata dlatego „prawdziwym antidotum jest miłość”.

Dla skuteczności wszelkiego działania hierarcha wskazał potrzebę świadomości, że czas dany człowiekowi jest Bożym darem i trzeba sobie stawiać pytanie: „Jak gospodaruje tym Bożym darem, czy go nie marnuję”?

„Jeżeli naszego czasu nie poświęcamy Bogu i bliźnim, to nasze życie marnujemy”, mówił dalej kaznodzieja.

Przywołując wkład bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w tematykę społeczną Kościoła, biskup pelpliński apelował o modlitwę, aby „Bóg otwierał przed nami zawsze nowe horyzonty, które będziemy w stanie odczytywać”.

Bp Kasyna wyraził wdzięczność „każdemu członkowi Akcji Katolickiej” za „zaangażowanie się w odpowiedzialność za Kościół, za życie w Kościele i w życie społeczne”.

Przywołując nauczanie papieża Franciszka biskup dopowiedział, że każdy członek Akcji Katolickiej „jest misjonarzem i to dynamicznym misjonarzem”.

Po Mszy św. koncelebrowanej z diecezjalnym asystentem AK ks. kanonikiem Andrzejem Szopińskim oraz parafialnymi asystentami AK uczestnicy wzięli udział w sesji naukowej przybliżającej duchowy  wymiar spuścizny bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Biskup pelpliński odznaczył Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej medalem „Zasłużony dla Diecezji Pelplińskiej”.

Jubileusz 25 lecia Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej
fot. Radio Głos

Radio Głos

Artykuł opublikowany dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Diecezji Pelplińskiej „Radio Głos”

Udostępnij ten artykuł:
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.