Konsekracja kościoła i ołtarza w Grapicach.

Opublikowano: 1 września 2021

W niedzielę, 22 sierpnia w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Królowej, Patronki kościoła w Grapicach, uczestniczyliśmy w uroczystej konsekracji kościoła i ołtarza. Budowę kościoła rozpoczął ponad 40 lat temu śp. Ks. Stanisław Kosakowski, ówczesny proboszcz w Parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Damnie.

Wspólnota mieszkańców Grapic i okolicznych miejscowości, pod kierunkiem kolejnych proboszczów w Damnie budowała i upiększała ten kościół. Nadszedł wreszcie ten dzień, uroczysty dzień, kiedy Ks. Biskup Arkadiusz Okroj dokonał konsekracji kościoła i ołtarza. Odtąd, dnia 22 sierpnia każdego roku będziemy mieli aż dwa powody do świętowania: odpust ku czci Matki Bożej Królowej i rocznicę konsekracji naszego kościoła.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i Matce Najświętszej za wspaniałą uroczystość, dziękujemy serdecznie Ks. Biskupowi Arkadiuszowi za skierowane do nas Słowo Boże. Wszystkim kapłanom i wiernym zgromadzonym na tej uroczystości: Bóg zapłać.

Ks. Zdzisław Wirkus – proboszcz

Konsekracja kościoła i ołtarza w Grapicach.
fot. Piotr Szadziński