Kościół Pelpliński raduje się z pięciu nowych diakonów

Opublikowano: 20 czerwca 2021

„Kościół Pelpliński raduje się z pięciu nowych diakonów”- tymi słowami bp Arkadiusz Okroj zakończył liturgię Mszy świętej, podczas której udzielił sakramentu święceń w stopniu diakonatu.

Po pięciu latach formacji alumni pelplińskiego seminarium – Patryk Jutrzenka Trzebiatowski, Rafał Okroj, Bartosz Pepliński, Błażej Wołowicz i Patryk Wyka przyjęli niezatarte znamię miłości Chrystusa. Od dziś będą oni pełnić służbę diakona w imieniu Kościoła, przybliżając wiernych do zbawienia. Swoją postawą i zadaniami płynącymi z przywileju otrzymanej łaski święceń, naśladować będą naszego Pana, który sam przyszedł na świat po to, by służyć.

Diakoni będą odkrywać będą piękno daru celibatu, głosić słowo Boże, udzielać sakramentów oraz sakramentaliów i współtworzyć duszpasterstwo w ramach swoich parafii praktyk, przygotowując się do przyjęcia święceń prezbiteratu.

Niech dobry Bóg błogosławi im na ten piękny czas.

kl. Jakub Cieśliński