Diecezja
Pelplińska

Modlitwa kapłanów w poszczególnych dekanatach

Opublikowano: 14 stycznia 2021

fot. Radio Głos

14 stycznia w kościele w Bobowie wraz z biskupem pelplińskim Ryszardem Kasyną zgromadzili się kapłani dekanatu pelplińskiego na wspólnej modlitwie z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Tradycyjne kolędy w dekanatach ograniczają się do modlitwy Liturgii Godzin, konferencji ascetycznej nawiązującej do tematu roku duszpasterskiego oraz katechezy księdza biskupa  diecezjalnego lub pomocniczego.

W Bobowie konferencję wygłosił ojciec duchowny dekanatu pelplińskiego ks. kanonik Stanisław Borzyszkowski (Nowa Cerkiew). O bieżących zadaniach kapłanów mówił ks. biskup Ryszard Kasyna. Spotkanie przeplatał śpiew kolęd a zakończyło je błogosławieństwo pasterskie biskupa diecezjalnego dla kapłanów i ich wspólnot parafialnych.

Radio Głos

Artykuł opublikowany dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Diecezji Pelplińskiej „Radio Głos”