Diecezja
Pelplińska

Nowi doradcy życia rodzinnego w diecezji pelplińskiej

Opublikowano: 23 stycznia 2021

Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna w dniu 23 stycznia 2021 roku wręczył misje kanoniczne 14 osobom, które ukończyły szkolenie.

Biskup w homilii zaznaczył, że posługiwanie rodzinie jest jednocześnie dobre i trudne. Podkreślił, że człowiek otrzymuje od Pana Boga wszystko: „Bóg daje człowiekowi życie wieczne, udział w swoim zmartwychwstaniu”. Zachęcał, żeby doradcy o tym pamiętali, ponieważ ich posługa w tym duchu nabiera sensu. Przywołał też prawdę głoszoną przez Pana Jezusa, że aby osiągnąć życie wieczne trzeba umrzeć. I w sensie dosłownym i w sensie codziennego umierania w służbie innym.

Nawiązując do ewangelicznej sceny powołania apostołów, Ksiądz Biskup, podziękował doradcom życia rodzinnego, że starają się być w gronie rybaków, którzy są powołani, aby zarzucać Bożą sieć. Pragną oni wspomagać innych w budowaniu małżeństwa i rodziny.

Galeria: Nowi doradcy życia rodzinnego w Diecezji Pelplińskiej

źródło: radioglos.pl