Diecezja
Pelplińska

Pogrzeb śp. Pelagii Okroj

Opublikowano: 13 lutego 2021

W sobotę, 13 lutego 2021 r.,  w Chmielnie odbyły się uroczystości pogrzebowe mamy ks. biskupa Arkadiusza Okroja śp. Pelagii Okroj (77 lat).

Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna. Obecni byli także Biskup Toruński Wiesław Śmigiel, bp Józef Szamocki z Torunia oraz biskup Wiesław Szlachetka z Gdańska. Kazanie wygłosił kuzyn ks. bpa Arkadiusza – ks. Andrzej Mikucki, dyr. Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Na zakończenie Mszy Świętej zostało odczytane świadectwo o życiu śp. Pelagii.

Syn zmarłej śp. Pelagii – ks. biskup Arkadiusz podziękował za udział w uroczystościach pogrzebowych i przewodniczył ostatniemu pożegnaniu oraz pochówku na cmentarzu parafialnym .

Galeria zdjęć: Pogrzeb śp. Pelagii Okroj

Radio Głos

Artykuł opublikowany dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Diecezji Pelplińskiej „Radio Głos”