Przedświąteczne spotkanie przedstawicieli parlamentu, samorządów, służb mundurowych, instytucji, organizacji i stowarzyszeń.

Opublikowano: 13 grudnia 2022

12 grudnia odbyło się w Pelplinie doroczne spotkanie przedświąteczne środowiska pomorskiego z biskupem diecezjalnym Ryszardem Kasyną.

Gdyby nie pandemia byłoby to już 30. spotkanie przedstawicieli parlamentu, samorządów, służb mundurowych, wielu instytucji, organizacji, stowarzyszeń. Rozpoczął je koncert kolęd w bazylice katedralnej. W refektarzu Wyższego Seminarium Duchownego życzenia w imieniu zebranych złożył gospodarzowi miejsca starosta Tczewski Mirosław Augustyn. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna w wygłoszonym przemówieniu między innymi podziękował za wieloraką współpracę instytucji świeckich z Kościołem katolickim na terenie diecezji, która swymi granicami leży w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Wśród kilkuset gości obecni byli między innymi wojewoda pomorskim Dariusz Drelich oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Przemówienie Biskupa Pelplińskiego dr. Ryszarda Kasyny
Radio Głos

Artykuł opublikowany dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Diecezji Pelplińskiej „Radio Głos”

fot. ts/diecezja-pelplin.pl