Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Unia Europejska
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

„Przystań – warsztaty dla duszy”

Opublikowano: 19 czerwca 2021


Radość wiary, poczucie wspólnoty, muzyka, śpiewa i taniec dominowały na kolejnej „Przystani – warsztatach dla duszy”, która 19 czerwca odbyła się w Pelplinie.

fot. J. Zieliński

19 czerwca odbyła się w Pelplinie „Przystań – warsztaty dla duszy”, które od kilku lat gromadzą młodych z diecezji pelplińskiej przed rozpoczęciem wakacji.

Od godzin rannych kilkuset młodych gromadziło się na warsztatach muzycznych, tanecznych, flagowych i grze terenowej.

Od godz. 15 uczestnicy brali udział we wspólnym programie, który rozpoczął się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Centralnym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.  Rozpoczynając Msze św. w bazylice katedralnej biskup diecezjalny przypomniał, że „Przystań” odbywa się na zakończenie roku szkolnego i na rozpoczęcie wakacji. „Spotykamy się tu w Pelplinie, aby budować wspólnotę miłości z Tym, który nas powołał do życia oraz by nabrać odwagi dla naszej codzienności”, mówił główny celebrans.

Homilię wygłosił biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj, który określił, że „Przystań to bycie młodych ludzi przy Jezusie, piękne chwile adoracji, Koronka do Bożego Miłosierdzia, wielu skorzystało z sakramentu Miłosierdzia a teraz gromadzimy się na Eucharystii”.

W nawiązaniu do Ewangelii jutrzejszej niedzieli, hierarcha przypomniał, że szczególnie dzisiaj wielu ludzi odczuwa lęk i zamęt. W tym kontekście bp Okroj powiedział, że „na przystani Jezus mówi, wprost błaga nas, abyśmy zaufali Panu Bogu, by lęk nie rządził twoim życiem”.

Kaznodzieja podkreślił, że zaufanie Bogu sprawia, że On troszczy się również o nasze sprawy. „My tu jesteśmy po to, żeby za rok innych tu przyciągnąć a także na pielgrzymkę czy rekolekcje”, uzupełnił biskup i dodał, że „to my mamy innych ewangelizować”.

„Jeżeli tu jesteśmy, to znaczy, że doświadczyliśmy mocy Słowa Boga, która jest silniejsza od wszystkiego, co w ostatnim czasie zdestabilizowało naszą rzeczywistość”, mówił bp Okroj. Na zakończenie hierarcha dodał, że fakt obecności młodych na „Przystani” świadczy, że „Jezus wybrał Cię do wielkiej przygody i On będzie się troszczył, żebyś się nie zniechęcił”.

Po Mszy św. na Przystani Jana III Sobieskiego nad Wierzycą odbył się koncert ewangelizacyjny. W programie występu zespołów „Nieboskłonni” oraz „Na cały głos” były między innymi nowe utwory skomponowane przez zespół „Na cały głos” pod wspólnym tytułem „Chcę żyć”.

Całe spotkanie zdominował wspólny śpiew, taniec i modlitwa.

Galeria zdjęć: „Przystań”- warsztaty dla duszy / fot. J. Zieliński


Radio Głos

Artykuł opublikowany dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Diecezji Pelplińskiej „Radio Głos” i Redakcją „Pielgrzyma”

Udostępnij ten artykuł:
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.