Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Unia Europejska
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

Rekolekcje dla dzieci i młodzież z Ognisk Misyjnych Diecezji Pelplińskiej

Opublikowano: 16 listopada 2021


W dniach 12-14 listopada dzieci i młodzież z Ognisk Misyjnych Diecezji Pelplińskiej zjechały się do Pelplina, aby wspólnie modlić się za misje i misjonarzy, poszerzać swoją wiedzę o misjach, a także poznać nowych przyjaciół zaangażowanych w sprawy misji podczas Rekolekcji Misyjnych zorganizowanych przez Kleryckie Koło Misyjne przy WSD w Pelplinie.

Tematem tegorocznych rekolekcji było hasło zbliżającego się Synodu Misyjnego Dzieci: „Z Ojcem Świętym budzimy do Misji”. W rekolekcjach wzięło udział ponad 60 osób, które przez trzy dni uczyły się co to znaczy być misjonarzem.

Dzieci dowiedziały się, że przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci są zaproszone do współpracy z Ojcem Świętym, wspólnie uzgodniliśmy jakie cechy powinien mieć „Mały Misjonarz”, a jako podsumowanie uczestnicy rekolekcji wykonali specjalne zaproszenia do współpracy z Ojcem Świętym w Dziele Misyjnym dla swoich kolegów i koleżanek. Centralnym punktem każdego dnia była Msza święta, a poza modlitwą, śpiewem i konferencjami na uczestników czekało wiele zabaw i niespodzianek.

dk. Patryk – Kleryckie Koło Misyjne przy WSD w Pelplinie

Rekolekcje dla dzieci i młodzież z Ognisk Misyjnych Diecezji Pelplińskiej
fot. Kleryckie Koło Misyjne

Udostępnij ten artykuł:
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.