Rekolekcje Doradców Życia Rodzinnego

Opublikowano: 30 sierpnia 2021

Doradcy Życia Rodzinnego Diecezji Pelplińskiej przeżywali pierwszą turę swoich dorocznych rekolekcji.

W dniach 27-29 sierpnia 2021 w Pelplinie zebrała się grupa 82 doradców. Zamyślenia rekolekcyjne prowadził ks. Jose Maniparambil, kapłan z Indii, biblista, założyciel i dyrektor Biblia Academy, znany na całym świecie jako rekolekcjonista i wykładowca akademicki.

Doradcy ubogacili się wiedzą biblijną i doświadczeniem wiary księdza Jose. Słuchali o tym, w jaki sposób sakrament małżeństwa jest uczestnictwem w relacji Boga z Jego ludem oraz Chrystusa z Kościołem. Usłyszeli o tym, jak ważne dla zbawienia człowieka jest przebaczenie mu przez inne osoby, o naturze mężczyzny i kobiety, o biblijnym rozumieniu krzyża i miłości oraz o misji katolika. Ksiądz rekolekcjonista zwracał uwagę na ciągłą potrzebę głoszenia Bożego zamysłu dotyczącego rodziny i dzietności.

W ostatnim dniu rekolekcji doradcy rodzinni uczestniczyli w Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Ryszarda Kasynę. Ksiądz Biskup podkreślił znaczenie doradców życia rodzinnego w duszpasterstwie rodzin naszej diecezji i wręczył misje kanoniczne dziewięciu osobom, które ukończyły przygotowanie do posługi doradcy życia rodzinnego.

Rekolekcje Doradców Życia Rodzinnego w Pelplinie