Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

Rekolekcje wielkopostne dla ceremoniarzy

Opublikowano: 5 marca 2023


W dniach od 03 do 05 marca br. w Collegium Marianum w Pelplinie odbyły się rekolekcje dla ustanowionych ceremoniarzy diecezji pelplińskiej.

Poprzez nauki wygłoszone przez rekolekcjonistę ks. kan. Andrzeja Szopińskiego, 82 ceremoniarzy z 34 parafii miało okazję, by przypomnieć sobie najważniejsze punkty formacji duchowej oraz liturgicznej, odbytej w poprzednich latach. Tematem przewodnim katechez rekolekcyjnych były cnoty teologalne: wiara, nadzieja i miłość.

Czas rekolekcji był dla ceremoniarzy okazją do modlitwy, doświadczenia wspólnoty, duchowego umocnienia przez wymianę świadectw oraz osobistego spotkania z Bogiem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

Pragnę podziękować księdzu rekolekcjoniście, który podjął się trudu prowadzenia rekolekcji dla ceremoniarzy. Dziękuję ks. Dyrektorowi Collegium Marianum, Moderatorom naszego pelplińskiego seminarium na czele z ks. Rektorem, dziękuję klerykom, wszystkim ceremoniarzom naszej diecezji i księżom, którzy dbają o piękno liturgii w swoich parafiach.

Króluj nam Chryste!
ks. Grzegorz Miotk, Diecezjalny Duszpasterz Służb Liturgicznych

Wielkopostne rekolekcje dla ceremoniarzy
fot. ks. G. Miotk/K. Mania

Udostępnij:
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.