Diecezja
Pelplińska

Rocznica święceń - Neoprezbiterzy 2020

Opublikowano: 25 maja 2021

W niedzielę, 23 maja, jako kapłani z rocznika święceń 2020 świętowaliśmy swoja pierwszą rocznicę święceń kapłańskich.  We wtorek, 25 maja, całym rocznikiem wraz z ks. opiekunem Ryszardem Różyckim zebraliśmy się, by wspólnie z Biskupem diecezjalnym Ryszardem Kasyną sprawować Mszę świętą dziękczynną za dar powołania i za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w minionym roku. Była to wspaniała okazja, by podziękować za wszystkich, którzy wspierali nas na drodze powołania i prosić o potrzebne łaski dla tych, wśród których posługujemy w różnych miejscach naszej diecezji. Tego dnia mieliśmy także okazję spotkać się z Biskupem Arkadiuszem Okrojem, który przez miniony rok był naszym duchowym opiekunem i prowadził dla nas comiesięczne dni skupienia. Po wizycie w Pelplinie odwiedziliśmy parafię Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim, gdzie wikariuszem jest ks. Marcin Ruszkowski – starosta naszego rocznika. W Starogardzie Gdańskim mieliśmy okazję do wspólnej modlitwy i spotkania przy stole. W ten to sposób rozpoczęliśmy piękny zwyczaj corocznych zjazdów rocznika w parafiach, w których posługujemy oraz wspólnej modlitwy i radosnego świętowania.

Kapłani z rocznika święceń 2020:

Ks. Tomasz BOREK – wikariusz parafii pw. św. Mateusza Ewangelisty w Nowem nad Wisłą.
Ks. Robert DORAU – wikariusz parafii pw. NMP Królowej Polski w Lęborku.
Ks. Paweł DUŁAK – wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie.
Ks. Marcin HOPA – wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach.
Ks. Michał KUCHARSKI – wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Skarszewach.
Ks. Jan LUBIŃSKI – wikariusz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy.
Ks. Szymon ORZECH – wikariusz parafii pw. św. Józefa w Tczewie.
Ks. Marcin RUSZKOWSKI – wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim.
Ks. Patryk WAŻYŃSKI – wikariusz parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie.