Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Unia Europejska
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

Srebrny jubileusz parafii św. Wojciecha w Kartuzach

Opublikowano: 23 października 2021


W sobotę, 23 października parafia pw. świętego Wojciecha w Kartuzach obchodziła swoje 25-lecie. Z tej okazji uroczystej mszy jubileuszowej przewodniczył i homilię wygłosił bp diecezjalny Ryszard Kasyna.

W słowie skierowanym do wiernych, którzy wypełnili kartuską świątynię po brzegi, hierarcha m.in. zwrócił uwagę na to, jak ważne jest dziś gromadzenie się w Domu Bożym. Duchowny zaznaczył, że parafia jest wspólnotą, dzięki której możemy spotykać się na modlitwie.

Tworzenie wspólnoty nie byłoby jednak możliwe bez miłości – zaznaczył bp Ryszard Kasyna.

Ordynariusz diecezji apelował do zebranych, by pielęgnowali oni więzi i zwrócił uwagę, jak wiele ruchów, kręgów i wspólnot tworzy się przy kartuskiej parafii. Na zakończenie uroczystości bp pelpliński pobłogosławił figurkę św. Józefa.

Odczytano też listy gratulacyjne od senatora Stanisława Lamczyka, starosty kartuskiego Bogdana Łapy i burmistrza Mieczysława Gołuńskiego.

Po mszy świętej ks. prałat dr Marek Trybowski – proboszcz parafii, zaprosił wszystkich gości na poczęstunek. Do grochówki i drożdżówki przygrywała orkiestra gminna OSP Kartuzy.

Srebrny jubileusz parafii św. Wojciecha w Kartuzach
fot. Radio Głos

Radio Głos

Artykuł opublikowany dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Diecezji Pelplińskiej „Radio Głos”

Udostępnij ten artykuł:
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.