Srebrny jubileusz święceń kapłańskich

Opublikowano: 18 maja 2022

18 maja br. w katedrze pelplińskiej bp Ryszard Kasyna przewodniczył Mszy św. sprawowanej razem z prezbiterami rocznika święceń 1997, świętującymi srebrny jubileusz kapłaństwa. Jubilatom we wspólnej modlitwie dziękczynnej towarzyszyli kapłani, wspólnota seminaryjna oraz zaproszeni goście.

Dokładnie 25 lat temu, 18 maja 1997 r., w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, przez posługę Księdza Biskupa Jana Bernarda Szlagi ówcześni diakoni, a dzisiejsi Jubilaci przyjęli sakrament święceń w stopniu prezbiteratu.

SREBRNI JUBILACI (1997)

1. Krzysztof Gąsecki, poch. z Chojnic – obecnie proboszcz w parafii św. Katarzyny w Bytowie
  2. Jan Gilmeister, poch. z Brus – proboszcz w Dębnicy Kaszubskiej
  3. Piotr Glinski, poch. z Czerska – proboszcz w Rychnowach