Synod w dekanacie chojnickim

Opublikowano: 2 grudnia 2021

1-go grudnia w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach odbyło się dekanalne spotkanie synodalne.

Uczestniczyli w nim proboszczowie wraz z reprezentantami parafian, którzy jako wspólnota Kościoła rozpoczęli spotkanie od hymnu do Ducha Świętego, modlitwy różańcowej i medytacji Słowa Bożego. Następnie zgromadzeni w Kościele, przy zapalonych świecach, wspólnie wyznali wiarę.

Druga część spotkania synodalnego odbyła się na plebanii. Po przywitaniu przez koordynatora dekanalnego ks. Janusza Chyłę, zebrani przeszli do przedstawienia wniosków i podsumowania pytań synodalnych, które wcześniej omawiane były na etapie spotkań parafialnych. Każdy miał możliwość zabrania głosu i wsłuchania się w wypowiedzi innych uczestników. Przedstawione wnioski staną się podstawą syntezy dekanalnej i będą przekazane do dalszych prac na diecezjalnym etapie synodu. Wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego oraz błogosławieństwo przez zgromadzonych księży, zakończyło spotkanie.

BB

Synod w dekanacie chojnickim