Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Unia Europejska
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

UROCZYSTOŚĆ 100-LECIA DOMU ZGROMADZENIA SIÓSTR PASTEREK W TOPOLNIE

Opublikowano: 16 września 2021


W dniu 15 września 2021 roku w kaplicy Domu Zakonnego Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej bp. diecezjalny Ryszard Kasyna w asyście kapłanów służących wspólnocie sióstr odprawił uroczystą Mszę św. dziękczynną.

Wspólnie dziękowaliśmy Bożej Opatrzności za życie i apostolskie powołanie nasze błogosławionej Matki Mari Karłowskiej, za zapoczątkowane przez Nią tutaj w Topolnie dzieło ratowania dusz. Modliliśmy się wspólnie o błogosławieństwo dla wszystkich naszych posług w tym domu, za naszych współpracowników i dobroczyńców, o nowe powołania do Zgromadzenia, także za zmarłe siostry i podopieczne i za zmarłych kapłanów posługujących w tym domu od jego założenia.

We Mszy św. uczestniczyły siostry Pasterki z domu topoleńskiego i siostry delegatki z wielu naszych domów, także nasze podopieczne należące go grupy zapoczątkowanej przez Matkę założycielkę magdalenek. Uczestniczyli także wychowankowie prowadzonej przez siostry w Topolnie Placówki Opiekuńczo Wychowawczej.

W liturgii słowa  usłyszeliśmy wezwanie do wzajemnej miłości i troski o bycie człowiekiem wolnym. Tylko w wolności człowiek może służyć Panu – jak czyniła to bl. Matka Maria Karłowska.

Na zakończenie Matka Gracjana Zborała Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Pasterek podziękowała jego ekscelencji ks. Biskupowi, obecnemu wśród nas ks. Andrzejowi Regentowi Proboszczowi parafii Nawiedzenia Najsw. Maryi Panny w Topolnie, za wieloletnią posługę sprawowaną wobec naszej wspólnoty sióstr, a także obecnym kapłanom ks. Wojciechowi Głogowskiemu i ks. Maciejowi Andrzejewskiemu i ks. Tomaszowi kapelanowi ks. Biskupa, siostrom pasterkom za przybycie i wspólne świętowanie.

UROCZYSTOŚĆ 100-LECIA DOMU ZGROMADZENIA SIÓSTR PASTEREK W TOPOLNIE
fot. Siostry Pasterki

Udostępnij ten artykuł:
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.