Diecezja
Pelplińska

Uroczystość Bożego Ciała w Pelplinie

Opublikowano: 3 czerwca 2021

W Boże Ciałouroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – oddajemy hołd i uwielbienie Jezusowi Chrystusowi obecnemu wśród nas na sposób eucharystyczny.

fot. K. Mania

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, tzw. „Boże Ciało”, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Jest jednym z ważniejszych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Uroczystości Bożego Ciała to przede wszystkim publiczne wyznanie wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, który wychodzi na ulice do ludzi i jest obecny nie tylko w kościele. Jest to również błogosławieństwo dla wszystkich przejawów codziennego życia. Obchody uroczystości wiążą się więc z nabożeństwem oraz procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii.

Mszy świętej o godz. 10.00 w bazylice katedralnej, przewodniczył Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

Po Eucharystii wierni ruszyli w procesji teoforycznej ulicami Pelplina. Tłum rozmodlonych parafian, w tym dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiatki, ministranci, siostry zakonne i księża na czele z Biskupem Diecezjalnym przeszli wspólnie do przygotowanych wcześniej czterech ołtarzy, adorując Chrystusa obecnego pośród nas w Najświętszym Sakramencie.

Homilia Bp. Ryszarda Kasyny podczas Mszy św. w pelplińskiej katedrze, w Uroczystość Bożego Ciała / radioglos.pl

Galeria zdjęć: Boże Ciało w Pelplinie 2021 / fot. K. Mania