Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

Uroczystości odpustowe na Kalwarii we Wielu

Opublikowano: 21 maja 2023


Kalwaria Wielewska po raz kolejny zgromadziła tysiące pielgrzymów. W dniach 14-21 maja w Wielu odbył się Doroczny Odpust Wniebowstąpienia.

Każdego dnia do Sanktuarium licznie przybywali pątnicy piesi, rowerowi i motocyklowi. W sobotę, 20 maja odprawiono dla nich Mszę Świętą, uczestniczyli też w Drodze Krzyżowej. Następnie odbył się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II. 

Niedziela, 21 maja była dniem wieńczącym Odpust. Centralnym punktem uroczystości była Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Po zakończonym niedawno remoncie Sanktuarium, uroczystości ponownie odbyły się na szczycie Kalwarii przy kaplicy III upadku Pana Jezusa. Tradycyjnie, pątnicy zapełnili wzgórze kalwaryjskie po brzegi. W uroczystościach uczestniczyli także przedstawiciele rządu, władz lokalnych i samorządowych.

W wypowiedziach dla Radia Głos pątnicy zwracali uwagę, że pielgrzymka jest dla nich tradycją, okazją do wspólnej modlitwy oraz możliwością okazania miłości Bogu.

Uroczystości odpustowe na Kalwarii we Wielu
fot. Radio Głos

Radio Głos

Artykuł opublikowany dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Diecezji Pelplińskiej „Radio Głos”

Udostępnij: