V CZŁUCHOWSKI BAL ŚWIĘTYCH

Opublikowano: 27 października 2021

Rodzina Kolpinga w Człuchowie organizuje IV edycję Człuchowskiego Balu Świętych. Przez modlitwę, śpiew i taniec pragniemy uczcić rzeszę osób świętych i aniołów. Bal poprzedzi przemarsz ulicami Człuchowa barwnego korowodu osób przebranych za aniołów oraz postacie świętych.

Radosne balowanie rozpocznie się 31 października o godz. 16.30 przy człuchowskim szpitalu skąd rozśpiewany korowód przejdzie na Rynek gdzie pod wodzą wodzireja odbędą się radosne tańce i koncert zespołu SIEWCY LEDNICY. Z uzbieranej przez październik dyni lokalni restauratorzy dla uczestników przygotują dyniową zupę. Nie zabraknie także słodkości – Boże Krówki dla wszystkich. Organizacją balu chcemy podkreślić prawdziwy sens obchodzenia dnia Wszystkich Świętych.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują: J.E. Ks. Bp. Diecezjalny Ryszard Kasyna, Burmistrz Miasta Człuchów Ryszard Szybajło, Wójt Gminy Człuchów Paweł Gibczyński. Partnerem strategicznym jest Lotto.