Wielkie świętowanie w Nożynie

Opublikowano: 13 czerwca 2021

Dnia 13 czerwca parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Nożynie obchodziła święto patronalne swojego patrona.

Była to okazja do dziękczynienia Panu Bogu za 40 lat istnienie niezależnej wspólnoty parafialnej oraz dzień poświęcenia nowego ołtarz i nowej ambony.

Podczas Mszy Św. o godzinie 13.00 Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna dokonał uroczystego aktu poświęcenia ołtarza.

Wpatrując się w przykład św. Antoniego z Padwy, parafianie nożyńscy zanosili dzisiaj swoje modlitwy do Pana Boga prosząc o dalszą opiekę nad wspólnotą parafialną.

Na uroczystości obecni byli byli proboszczowie parafii: o. Rajmund Marszałkowski i ks. Sylwester Bąk.

Galeria zdjęć: Odpust parafialny i poświęcenie nowego ołtarza i ambony w Nożynie