Wizytacja kanoniczna Bp. Ryszarda Kasyny w parafii pw. Trójcy Świętej w Sulęczynie

Opublikowano: 20 maja 2022

17 maja odbyła się wizytacja kanoniczna biskupa Ryszarda Kasyny w parafii pw. Trójcy Świętej w Sulęczynie.

Ksiądz Biskup przed południem spotkał się z dziećmi i pracownikami szkoły podstawowej. Po wspólnej akademii i uroczystym apelu ogromna radość dzieciakom sprawiła rozmowa z księdzem biskupem i możliwość zadawania pytań, nawet często bardzo osobistych naszemu biskupowi. W godzinach popołudniowych wizyta miała miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Sulęczynie. Wspólna modlitwa i radość domowników tego ośrodka była bardzo spontaniczna. Kolejnym punktem programu było nawiedzenie kaplicy w Węsiorach gdzie podczas liturgii słowa, mieszkańcy Węsior i okolic mogli spotkać się ze swoim pasterzem diecezji. Modlitwa na cmentarzu parafialnym pozwoliła nam przypomnieć sobie o ludziach dzięki którym żyjemy, wierzymy, ale również, jak podkreślił ksiądz biskup, jest to miejsce w którym przypominamy sobie kierunek, jakim jest dom Ojca w Niebie, do którego ciągle zmierzamy. W domu katechetycznym na swoje spotkanie wyczekiwali przedstawiciele rady parafialnej i wspólnot działających w Sulęczynie.

Wydarzeniem kończącym całą wizytację była uroczysta Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

ks. A. Guz

fot. nadesłane