Wizytacja kanoniczna w Klukowej Hucie

Opublikowano: 4 maja 2022

Dnia 29 kwietnia bieżącego roku odbyła się wizytacja kanoniczna w parafii NMP Matki Miłosierdzia w Klukowej Hucie. Dokonał jej Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

W ramach wizytacji Biskup Diecezjalny odwiedził szkołę, rozmawiał z uczniami i nauczycielami, mówił o swoim powołaniu i odpowiadał na pytania uczniów. Na cmentarzu modlił się wraz ze zgromadzoną wspólnotą za zmarłych Parafian oraz poległych i pomordowanych Rodaków. Przy pomniku Im dedykowanym delegacje uczniowskie naszej szkoły złożyły kwiaty. Ksiądz Biskup odwiedził też Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Klukowej Hucie, był obecny w przedszkolu, rozmawiał z Radą Parafialną i udzielił błogosławieństwa dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W kościele spotkał się ze scholą parafialną i służbą liturgiczną.

Na zakończenie wizytacji Ordynariusz naszej Diecezji przewodniczył uroczystej Mszy świętej dziękczynnej w intencji całej Wspólnoty, podczas której poświęcił nowy witraż z wizerunkiem Matki Bożej Miłosierdzia umieszczony na ścianie wieży kościoła.

Wizytacja kanoniczna w Klukowej Hucie
fot. parafia Klukowa Huta