Wizytacja kanoniczna w Nowem

Opublikowano: 5 listopada 2021

Dzień 27 października 2021 r. dla parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem był dniem wyjątkowym. Wtedy to bowiem Ksiądz Biskup Diecezjalny miał możliwość przyjrzeć się bliżej charakterystyce życia religijnego parafii, zapoznać się z prowadzonymi formami duszpasterstwa, a przede wszystkim spotkać się z wiernymi i umocnić ich wierność Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi.

Najpierw Ksiądz Biskup spotkał się z najmłodszymi parafianami w nowo wybudowanym Przedszkolu Samorządowym. Wizytacja obejmowała również m.in. wspólny obiad z władzami miasta oraz dyrekcjami szkół, poświęcenie znajdującej się na plebanii salki i odnowionej figury św. Józefa oraz modlitwę różańcową, poprzedzoną szeregiem spotkań ze wspólnotami parafialnymi.

Zwieńczeniem dnia była uroczysta Msza św., sprawowana przez Księdza Biskupa w intencji parafii św. Mateusza w Nowem, podczas której wspólnie modlili się parafianie oraz kapłani dekanatu nowskiego.

ks. Tomasz Borek

Wizytacja kanoniczna w Nowem nad Wisłą