Diecezja
Pelplińska

Wskazania Biskupa Pelplińskiego dotyczące celebracji liturgicznych w czasie Wielkiego Tygodnia A.D. 2021

Opublikowano: 28 marca 2021

Biskup Diecezjalny przypomina duszpasterzom, że w czasie pandemii w Wielki Czwartek należy opuścić obrzęd obmycia nóg.

W celebracji Wielkiego Piątku „akt adoracji Krzyża przez pocałunek należy ograniczyć wyłącznie do celebransa liturgii wielkopiątkowej. Pozostali uczestnicy wspólnie oddają cześć Krzyżowi przez podejście i ukłon lub przyklęknięcie“.

Biskup Ryszard Kasyna zachęca do modlitwy w intencji ustania epidemii.

Adoracja Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę ma odbywać się wyłącznie „przez ukłon lub przyklęknięcie“.

Pisząc o tradycyjnej święcące, biskup pelpliński zaleca, aby „w parafiach błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbyło się się ze szczególnym uwzględnieniem obostrzeń sanitarnych“.

Biskup diecezjalny zaleca, aby celebrować liturgię Triduum Paschalnego z zachowaniem przepisów liturgicznych.

We wskazaniach znalazła się również zachęta: „Na drzwiach wejściowych do kościoła należy umieścić wyraźną informację dotyczącą ograniczenia liczby osób”.