Wszystkie grupy pielgrzymkowe na pątniczym szlaku

Opublikowano: 2 sierpnia 2021

2 sierpnia ze Świecia nad Wisłą ruszyła piąta – ostatnia – grupa w ramach 30. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę.

W tym roku Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej obchodzi jubileusz 30-lecia wędrowania przed oblicze Matki Boskiej Częstochowskiej. Wszystkie grupy spotkają się 13 sierpnia na jasnogórskich wałach, na mszy św. o godz. 11.30.

Z diecezji pelplińskiej pątnicy pielgrzymują w pięciu grupach: chojnickiej, kaszubskiej, kociewskiej, świeckiej i tczewskiej.

W dniu dzisiejszym (2 sierpnia) ostatnia grupa pielgrzymkowa z Diecezji Pelplińskiej – grupa świecka – wyruszyła na pielgrzymi szlak. Mszy świętej na rozpoczęcie pielgrzymowania przewodniczył Biskup Pelpliński dr Ryszard Kasyna.

Homilia Biskupa Ryszarda Kasyny – 2.08.2021 / radioglos.pl

Galeria zdjęć: Grupa chojnicka