Opublikowano: 30 kwietnia 2022

W dniach 3-4 czerwca 2022r. na Jasnej Górze pod hasłem: „Uczynić różaniec modlitwą wszystkich” odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca oraz II Ogólnopolski Kongres Różańcowy. Oba te wydarzenia zostaną połączone w jedno, aby dziękować wspólnie za beatyfikację Pauliny Jaricot, założycielkę Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

W imieniu organizatorów pielgrzymki dziękczynnej za dar beatyfikacji i wspaniałych dzieł jej życia, które w Kościele przynoszą plon obfity, zapraszam tym samym do wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu. Zaproszenie szczególne kieruję do duszpasterzy – opiekunów Róż Różańcowych, zelatorów i wszystkich członków dzieła Żywego Różańca.

Spotkanie – jak czytamy na stronie radiomaryja.pl – rozpocznie się Mszą świętą w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 13.30. Eucharystii będzie przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, delegat KEP ds. Żywego Różańca.  Transmisja w TV Trwam. Gościem honorowym kongresu i pielgrzymki będzie ks. abp Giampietro Dal Toso, prezydent Papieskich Dzieł Misyjnych.

Uwaga! Ogólnopolski Kongres Różańcowy ma zamknięty charakter i mogą w nim uczestniczyć maksymalnie dwudziestoosobowe delegacje z każdej diecezji, a także przedstawiciele wspólnot różańcowych. Natomiast zaproszenie na pielgrzymkę, będącą częścią składową kongresu, jest adresowane do wszystkich członków wspólnot. Osoby, które chcą wziąć udział w II Kongresie Różańcowym (delegacja maksymalnie 20 osób z diecezji) oraz w X Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca (każdy może wziąć udział), mogą się zgłaszać do mnie telefonicznie, do 15 maja 2022 roku. Wynika to z wielkiej prośby ogólnopolskich organizatorów, by poznać przewidywaną liczbę pielgrzymów na podstawie zgłoszeń z poszczególnych diecezji. Organizacja wyjazdów natomiast i pobytu odbywa się we własnym zakresie. Dziękuję tym samym wszystkim duszpasterzom za wszelką pomoc w umożliwieniu swoim parafianom – zwłaszcza z róż różańcowych – uczestnictwa w pielgrzymce dziękczynnej na Jasną Górę.

Szczegółowy plan wydarzenia znajduje się na plakacie.

Diecezjalny duszpasterz Żywego Różańca
ks. Rafał Barciński