XIII Marsz na Orientację im. św. Jana Pawła II

Opublikowano: 20 października 2022

Już po raz trzynasty KSM oddział w Zblewie zorganizował w Bytoni Marsz na orientację. Spotkanie rozpoczęła Msza święta pod przewodnictwem ks. Piotra Lipkowskiego, diecezjalnego asystenta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W homilii ks. Piotr odwołał się do przypowieści Pana Jezusa o zagubionej owcy. Mówił, że uczestnicy podczas Marszu będą szukali oznaczonych na mapie punktów, a w życiu mają szukać Jezusa, bo tylko on pozwoli im osiągnąć szczęście. Podczas Mszy obecny był poczet sztandarowy KSM-u, a o oprawę muzyczną zadbał młodzieżowy zespół muzyczny Sperate in Domino przy parafii w Zblewie.

Na starcie stanęło siedem drużyn (Sierakowice, Bytów, Tczew, Brusy, Pinczyn i Piece). W tym roku na uczestników czekała prosta i krótka trasa ze szkoły w Bytoni na plażę w Twardym Dole. Więcej emocji przyniosły konkurencje przygotowane przez młodzież w salkach naszego domu parafialnego. Obok posiadanej wiedzy na temat św. Jana Pawła II przydały się umiejętności wokalne, znajomość piosenek religijnych czy zdolności taneczne.

Na podium stanęli młodzi z następujących wspólnot:

I miejsce – KSM Bytów (par. św. Katarzyna)

II miejsce – KSM Brusy (par. Wszystkich Świętych)

III miejsce – KSM Tczew (par. św. Józefa)

Nagrody i statuetki wręczał ks. prałat Zenon Górecki, proboszcz parafii w Zblewie, który co roku życzliwie wspiera wydarzenie dedykowane młodzieży z całej diecezji. Dla wszystkich zostały przygotowane pamiątkowe dyplomy i upominki, a trzy najlepsze drużyny otrzymały okolicznościowe statuetki i nagrody. Na zakończenie uczestnicy piekli kiełbaski na ognisku i dobrze bawili się, wspólnie śpiewając piosenki. Przygotowania i przebieg imprezy młodzi zawierzyli opiece świętego patrona marszu, Janowi Pawłowi II, którego wsparcie pozwoliło przy dobrej pogodzie i sprawnej organizacji miło przeżyć spotkanie młodzieży w Zblewie.

tekst: Szymon Piątkowski

XIII Marsz na Orientację im. św. Jana Pawła II