Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej
Baner - Portal internetowy Diecezji Pelplińskiej

Aktualności

Zapisz się na warsztaty i prowadź Rekolekcje GPS dla młodzieży.

Opublikowano: 7 września 2022


Szkoła Animatorów i Liderów naszej diecezji zaprasza do udziału w warsztatach dla osób chcących podjąć posługę w ramach realizowanych w diecezji „Rekolekcji GPS”, które są adresowane do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Rekolekcje są prowadzone zarówno przez osoby dorosłe jak i młodzież – podstawowym warunkiem jest pragnienie przekazania Dobrej Nowiny o Jezusie oraz wybór co najmniej jednej z poniższych posług. Do ich podjęcia można się przygotować uczestnicząc w warsztatach, na które serdecznie zapraszamy.

ŚWIADEK:

– dawanie świadectwa,

– obecność i towarzyszenie modlitewne podczas całych rekolekcji.

KOORDYNATOR:

– koordynacja logistyczna (ścisła współpraca z księdzem odpowiedzialnym za GPS, czuwanie nad przygotowaniem ze strony organizatorów i prowadzących: pomieszczenie, sprzęt, materiały, posiłek),

– zachowanie ładu (czas, miejsce, przedmioty).

MUZYCZNY:

– prowadzenie śpiewu w czasie modlitwy,

– integracja grupy przez śpiew.


ANIMACJA ZABAW:
Warsztat dla tych, którzy chcą zwiększyć kompetencje animacyjne, poznać funkcje zabawy i przygotować się do posługi animatora zarówno na rekolekcjach GPS jak i podczas innych działań duszpasterskich.

Na warsztaty można zapisać się poprzez poniższy formularz – znajdują się w nim krótkie opisy posług oraz terminy warsztatów. Odbędą się one w wygodnej formie – online przy wykorzystaniu aplikacji Zoom. Wyjątkiem jest warsztat animacji zabaw, który będzie realizowany stacjonarnie w Pelplinie w Collegium Marianum.  W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: szal.pelplin@gmail.com.

Link do formularza: https://forms.gle/rByGYiUQwtvhc898A

Udostępnij: