Adwentowy Dzień Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej

Opublikowano: 11 grudnia 2021

11 grudnia 2021 r. w Bazylice katedralnej w Pelplinie nadzwyczajni szafarze Komunii świętej przeżywali swój doroczny, adwentowy dzień skupienia.

Ze względu na ograniczenia sanitarne spotkanie odbyło się w dwóch turach z podziałem na poszczególne dekanaty naszej diecezji:

• o godz. 12.00 dla nadzwyczajnych szafarzy z parafii dekanatów: borzyszkowskiego,   bruskiego, bytowskiego, chojnickiego, czerskiego, człuchowskiego, główczyckiego, gniewińskiego, gniewskiego, jeżewskiego, kamieńskiego, kartuskiego, koronowskiego, kościerskiego i lęborskiego.
  • o godz. 15.00 dla nadzwyczajnych szafarzy z parafii dekanatów: lubiewskiego, łebskiego, łupawskiego, nowskiego, pelplińskiego, rytelskiego, sierakowickiego, skarszewskiego, skórzeckiego, starogardzkiego, stężyckiego, świeckiego, tczewskiego, tucholskiego, zblewskiego.

W czasie dnia skupienia, szafarze uczestniczyli w Mszy świętej, którą dla pierwszej grupy sprawował biskup pomocniczy dr Arkadiusz Okroj. Druga grupa szafarzy uczestniczyła we mszy św. sprawowanej przez biskupa diecezjalnego dr. Ryszarda Kasynę.

Opiekun nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w diecezji pelplińskiej – ks. prałat dr Eugeniusz Stencel, dla obu grup wygłosił konferencję poświęconą obecnemu roku duszpasterskiemu, oraz poprowadził adorację Najświętszego Sakramentu.

Adwentowy Dzień Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej
fot. diecezja-pelplin.pl