UWAGA!!! ? Rewelacja! ? Będzie Boży RABAN! ?

WSKAZANIA   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO

W związku z decyzją władz państwowych, znoszącą od 30 maja br. limit uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, niniejszym postanawiam, co następuje:

1. Z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuję dyspensą ogólną od obowiązku uczestnictwa       w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r.
  2. Utrzymuję dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
  3. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych.
  4. Przypominam, że w zgromadzeniach poza budynkami kultu może uczestniczyć         do 150 osób przy zachowaniu innych zaleceń sanitarnych.
  5. Księża proboszczowie parafii, w których w czerwcu br. zostało wyznaczone bierzmowanie, po konsultacji z rodzicami kandydatów do bierzmowania, poinformują Biskupa Diecezjalnego (niezależnie od przewidzianego szafarza sakramentu) do dnia 2 czerwca br. włącznie, czy chcą, aby bierzmowanie zostało udzielone młodzieży w terminie wcześniej wyznaczonym, uwzględniając daty egzaminów klas ósmych szkół podstawowych w dniach 16 – 18 czerwca br.
  6. Księża proboszczowie parafii, w których sakrament bierzmowania miał być udzielony w terminie od 17 marca do 30 kwietnia 2020 r., po konsultacji z rodzicami kandydatów do bierzmowania, poinformują Biskupa Diecezjalnego (niezależnie        od przewidzianego szafarza sakramentu) do dnia 2 czerwca br. włącznie, czy chcą,    aby bierzmowanie zostało udzielone młodzieży w czerwcu br. Konkretny termin wyznaczy Biskup Diecezjalny.
  7. Parafie, w których była zaplanowana wizytacja wraz z bierzmowaniem, zostaną uwzględnione w terminarzu w późniejszym czasie, prawdopodobnie jesienią.
  8. Informacje, o których w pkt. 5 i 6 należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  9. W czasie celebracji sakramentu bierzmowania w czerwcu br. świadkowie bierzmowania towarzyszą przyjmującym sakrament zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi i nie kładą prawej ręki na ramieniu przyjmującego bierzmowanie.
  10. Zachęcam kapłanów do podjęcia na nowo pracy formacyjnej i duszpasterskiej wobec dzieci, młodzieży i dorosłych.
  11. Kapłanom dziękuję za pełną gorliwości posługę w trudnym czasie epidemii oraz odpowiedzialność i troskę  o bezpieczeństwo osób powierzonych naszej pieczy.

Wszystkim z serca błogosławię

+ Ryszard Kasyna

Biskup Pelpliński

Pelplin, 29 maja 2020 r.

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej przypomina, że w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się Diecezjalne Forum Duszpasterskie „U źródła łaski”.

W niedzielę, 17 maja o godz. 15:00 w kaplicy domu biskupa pelplińskiego została odprawiona Msza Święta dziękczynna z okazji 100 - lecia urodzin św. Jana Pawła II. Mszy Świętej przewodniczył bp Arkadiusz Okroj.

Wielki Polak, orędownik dialogu opartego na prawdzie i sprawiedliwości, patron województwa kujawsko-pomorskiego. W przyszły poniedziałek (18 maja) obchodzimy setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Z tej okazji w naszym regionie odbędą się m.in. koncerty, wystawy i zajęcia dla dzieci i młodzieży. Chcemy, aby mieszkańcy, mimo ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa, mogli uczestniczyć w zaplanowanych wydarzeniach, dlatego będą one transmitowane za pośrednictwem telewizji i internetu. Przygotowaliśmy także konkursy z nagrodami.

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2020 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk