Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, z dniem 30.10.2020 roku, pracownia naukowa dla użytkowników Archiwum Diecezjalnego w Pelplinie zostaje zamknięta do odwołania.

Kontakt z Archiwum możliwy jest drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczną pod numerem  515 836 649

W poniedziałek, 21 września 2020 r. biskup pelpliński Ryszard Kasyna na zakończenie celebrowanej  Mszy Świętej Krzyżma ogłosił nominacje kanonickie

W poniedziałek, 21 września 2020 r. biskup pelpliński Ryszard Kasyna celebrował Mszę Świętą Krzyżma przeniesioną z Wielkiego Czwartku. We wspólnej koncelebrze uczestniczyli księża dziekani, rada kapłańska i przedstawiciele instytucji diecezjalnych.

Biskup Diecezjalny Pelpliński informuje, iż diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, zostaje przełożona na dzień 10 października (sobota) 2020 roku.

Szczegółowy plan i informacje odnośnie do pielgrzymki i jej organizacji zostaną podane w najbliższym czasie, w Kurendzie Diecezjalnej.

Tysiące pielgrzymów 13 września przybyło do Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie (diecezja pelplińska). Podczas polowej Mszy św. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna stwierdził, że  „pragniemy od Chrystusowej i naszej Matki zaczerpnąć Bożego ducha, który pozwoli dostrzec nam jak wiele w życiu otrzymujemy dobra”.

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2020 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk