Dnia 12 grudnia 2017 r. odbyła się w Pelplinie sesja Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej, której tematem było przygotowanie do sakramentu Chrztu Świętego. Uwzględniając różnorodność warunków duszpasterskich parafii naszej diecezji oraz aktualną sytuację rodziców i chrzestnych członkowie Rady zastanawiali się nad możliwościami i propozycjami ubogacenia czasu przygotowania do włączenia dziecka do wspólnoty Kościoła. Czas ten bowiem jest zarówno dla rodziny, jak i dla duszpasterzy wyjątkową szansą zbliżenia się do Pana Boga, który z nowonarodzonego dziecka chce uczynić dziecko Boże. 

 

Mocny akcent położony został na fakt, że Chrzest jest nie tyle włączeniem do instytucji, ile do wspólnoty Kościoła, do żywego Ciała Jezusa Chrystusa. Z takiego rozumienia Chrztu wypływa konieczność spotkania z Bogiem, ze wspólnotą parafii, ze świadkami życia chrześcijańskiego. Ta perspektywa wyklucza jednocześnie suche i wyłącznie administracyjne przeżycie przygotowania do przyjęcia sakramentu, który jest bramą Kościoła, który rozpoczyna życie chrześcijańskie i włącza w rodzinę dzieci Bożych.

 

Wszystkie propozycje zostały przekazane Wydziałowi Duszpasterskiemu w celu ich uporządkowania, pogłębienia, przygotowania pomocy do ich realizacji i przesłania do parafii.       

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2017 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk