Popołudnie i wieczór w bazylice katedralnej w Pelplinie 20 czerwca należały do młodych.

W zastępstwie tradycyjnej już "Przystani" na zakończenie roku szkolnego i na rozpoczęcie wakacji odbyło się modlitewne spotkanie pod hasłem „Modlitwa z Wami za Was”.

Oprawę muzyczną całego spotkania poprowadził radiowy zespół wokalno-instrumentalny "Na cały głos" pod kierunkiem Agaty Glejt i ks. Zbigniewa Gełdona.

 Zobacz zdjęcia >>

Druga odsłona spotkania młodzieży diecezji pelplińskiej jest planowana w Pelplinie 5 września.

-------------------------------------------------------------------------------

Podczas Mszy św. w bazylice katedralnej w Pelplinie 20 czerwca biskup pelpliński Ryszard Kasyna apelował do młodych: „zagubionym ukażcie, że utraconą wiarę można odnaleźć w świątyni”.

W godzinach popołudniowych i wieczornych świątynię wypełniła młodzież z różnych parafii diecezji, która dziękowała  Bogu za wszelkie łaski kończącego się roku szkolnego i zawierzała się Chrystusowi  na czas wakacji.

Kilkugodzinne spotkanie rozpoczął śpiew i świadectwa rzybliżające drogi powołania zakonnego, kapłańskiego i małżeńskiego.

Centralnym punktem programu była Msza św. pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny.

Hierarcha wyraził radość i przyznał, że brakowało mu spotkań z młodzieżą diecezji, które wiosną odbywają się z okazji Światowego Dnia Młodzieży, bierzmowań czy czerwcowej „Przystani – warsztatów dla duszy”.

Kaznodzieja wielokrotnie nawiązywał do ewangelii czytanej z okazji sobotniego wspomnienia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W oparciu o scenę znalezienia Jezusa w świątyni biskup przestrzegał, że z powodu „wirtualnych narzędzi”, którymi tak często posługują się młodzi „na uboczu zostaje język wiary”.

Dlatego, akcentował biskup pelpliński, „potrzebne są chwile na ożywienie wiary”, takie, jak to spotkanie w katedrze.

Hierarcha przypominał o wartości rodzinnego uczęszczania na Mszę św. i  budowania wspólnoty wiary.

Odwołując się do współczesnych zagrożeń, kaznodzieja mówił, że łatwo dzisiaj „zagubić niewinność a nawet siebie”. Dodał też, że niebezpieczna jest współczesna moda, która sprawia, że „ludzie zamiast wstydzić się grzechu, obnoszą się nim a nawet podnoszą go rangi stylu życia”.

Dlatego bp Kasyna apelował do młodych: „jeżeli ktoś zagubił Jezusa, skierujcie go do świątyni, gdzie On czeka”, „zagubionym ukażcie, że utraconą wiarę można odnaleźć w świątyni”, dodał.

Po Mszy św. miała miejsce modlitwa uwielbienia i zawierzenia przed Najświętszym Sakramentem, zakończona Apelem Jasnogórskim.

Wydarzenie, które zgromadziło kilkuset uczestników odbywało się pod hasłem „Modlitwa z Wami za Was”. Zostało zorganizowane przez Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej w zamian za doroczną „Przystań – warsztaty dla duszy”, które gromadzą na całodniowym programie w Pelplinie młodzież z całej diecezji.

 

  

 

 

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Oficjalna witryna Diecezji Pelplińskiej 2015 - 2020 | Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk